Hizmet Açıklaması

Billboard, Baskı teknolojisinin gelişmesi ile artık billboard baskı tekniği de sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Billboard baskı tekniği büyük boyutlarda baskı ile etkili bir reklam yapabilmeyi mümkün kılar. Şehirde özellikle işlek caddelerde sıklıkla gözünüze çarpan büyük tabelalar billboard adı altında başarılı bir reklam yapılmasını sağlayan araçlardır. Genelde tek parça olarak billboard içerisine yerleştirilen reklam afişleri büyük bulvarlarda kilometrelerce geriden bile dikkatleri çeker. Büyük firmaların tercihi olan billboard reklamları günümüzde artık birçok firmanın tercihleri arasında yer alır. Marka değerinizi ciddi anlamda artıracak bir reklam çalışmasına imza atmak için siz de billboard reklam tabelalarına afiş bastırmayı tercih edebilirsiniz.

Pegasus Reklam kapsamında reklam için kullanmayı düşündüğünüz afişler, makine parkuru ile yüksek kaliteli koşullarda basılır. Açık havada en yayın kullanılan reklam aracı olan billboardlarda en canlı renkler ile geniş kitlelere ulaştırılır. Markanızın reklam ve tanıtımı için ihtiyacınız olacak her türlü hizmette bize danışabilirsiniz.

Billboard Baskı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Billboardlar insanların kalabalık olduğu alanlarda bulunur. Her gün yüzlerce insanın bulunduğu büyük meydanlar ve bulvarlar billboard, reklamın en etkili şekilde yapılmasını sağlar. Açık havada en etkili reklam mecrası olması nedeni ile özellikle ajansların sıklıkla tercih ettikleri araçlardır. Billboardların kullanımında dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgi sahibi olarak, reklamda istenilen başarının da elde edilmesi mümkün olur. Billboardlar ile etkili bir reklam çalışması için dikkat edilmesi gerekenler şöyledir;

  • Billboard tasarımında dikkat edilmesi gereken en önemli konu hazırlanacak olan reklam görselinin çözünürlüğünün doğru ayarlanmasıdır. Aksi taktirde görsel büyüdükçe çözünürlük kalitesinin düşmesi sonucu son derece göz yorucu ve bozuk bir baskı ortaya çıkar. Bu durum da rahatsız edici sonuçların alınmasına yol açar. Bu nedenle özellikle hazırlık aşamasında vektörel görsellerin kullanılması gerekir.
  • Billboard reklam çalışmalarında bir diğer önemli konu görselin ölçüsüdür. Kullanılacak olan billboardın ölçüleri mutlaka doğru tespit edilmeli ve matbaaya bu ölçüler doğru bir şekilde aktarılmalıdır. Bu sayede istenilen sonuçların alınması mümkün olur. Aksi taktirde hazırlanacak olan reklam görselinin billboarda küçük ya da büyük gelmesi gibi problemler ortaya çıkacaktır.
  • Billboard baskısında kullanılacak olan tasarıma ait nitelikler oldukça önemlidir. Doğru niteliğin tercih edilmesi hem markanın imajını iyiye doğru götürür hem de markanın özellikle kalabalık toplumlara vereceği mesaj açık bir şekilde ortaya atılır. Bu nedenle reklam çalışması ve görsellerinin mutlaka özgün olması gerekir. Özgün olmayan reklam çalışmaları başarı getirmeyeceği gibi, markayı daha fazla başarısızlığa da sürükleyebilir.
  • Billboardların temel kullanım amaçları, kalabalık ortamda çok farklı uyaranlar tarafından ilgi çekmektir. Bu nedenle bu alanlarda mutlaka ilgi çeken ve göze hitap eden reklam görsellerinin kullanılması gerekir. Bununla birlikte verilecek olan reklam mesajının da kısa olması gerekir. Ekranda yer alacak olan yazılar gözü yormayan kolay bir fonttan ve renkten oluşmalıdır. Bütün şartların uygun bir şekilde yerine getirilmesi ile reklam çalışması bir bütünlük kazanır ve istenilen başarının yakalanmasını sağlar.

Reklam için gerekli her türlü hizmeti alabileceğiniz Pegasus Reklam hizmetlerimiz kapsamında Billboard reklam çalışmalarınızı da yüksek kalite ve çözünürlük ile sergileyebilirsiniz. Online matbaa hizmetlerimizden yararlanabilir ve hem marka isminizi hem de kampanya sürecinizi Pegasus reklam ayrıcalığımız ile istediğiniz şekilde yönetebilirsiniz.

Billboard Baskı Ölçüleri Nelerdir?

Billboard tabelalarda kullanılan standart ölçü birimi 350×200 cm’dir. Bu ölçü standart olmakla birlikte tercihe göre daha da özelleştirilebilir. Billboard ölçüsünün bu ölülerin dışında olması durumunda billboarda uygun ölçülerde görsellerin de hazırlanması mümkündür. En büyük ölçüye sahip billboardlarda 4 parça görsel bir araya getirilerek tabela üzerinde bütünlük oluşturulur.

Billboard Baskı Fiyatları Ne Kadar?

Billboard reklamları için hazırlanacak olan baskılarda fiyatlar ölçüye ve görüntü kalitesine göre değişir. Bununla birlikte istediğiniz adet de fiyatı doğrudan etkiler. Özellikle yüksek adet tercihinizde fiyatlar düşerken, daha az adetlerde yüksek fiyatlardan bahsetmek mümkün olabilir. Genelde 120 gram kâğıt üzerine baskının yapıldığı billboard baskı çalışmalarında ihtiyacınıza uygun çözümler üretmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Projenizi bizimle paylaşarak ihtiyacınız doğrultusunda size en uygun tasarımlar profesyonel tasarım uzmanlarımız tarafından hazırlanır. Tasarım sonrasında size billboard baskı fiyatları hakkında daha güncel bilgiler verilir.

Billboard Hakkında tam karar veremediyseniz diğer Dijital Baskı ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Her hangi bir değerlendirme yapılmamış

İlk değerlendirmeyi yapın “Billboard”

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.