Hizmet Açıklaması

Dijital UV baskı, Ultraviyole baskı cihazları kullanılarak uygulanan bir baskı türüdür. UV Baskı genelde kuruması zor olan alanlarda kısa süre içerisinde baskıyı kurutmak için tercih edilen bir tekniktir. Güneş ışığının v erdiği zararlar başta olmak üzere birçok önemli zarar karşı UV baskılar ile önlem almak mümkün olur. UV baskılar istenilen baskı renginin tam anlamı ile tutturulabilmesi nedeni ile de ön plana çıkar. Uygun zemine uygulandığı taktirde reklam açısından son derece başarılı soncular vermektedir. Tanıtımlarınız için uzun ömürlü bir çalışma planına ihtiyacınız varsa UV Baskı hizmetini profesyonel koşullarda alabilmek için Pegasus baskı hizmetlerimizden gerekli desteği alabilirsiniz.

Dijital UV Baskı Özellikleri Nelerdir?

Dijital UV baskı son dönemlerde en fazla tercih edilmeye başlanan türlerden birisidir. Bu baskı türü kalitesi ile diğer türlerden bir adım öne çıkar. Reklam çalışmalarının en güven veren tekniklerinden birisi olan UV baskı türünün diğer özellikleri şöyledir;

 • UV baskı, en uzun süre kalıcılık vadeden baskı türlerinden birisidir.
 • UV baskı tekniğinde en ince renk tonunun bile tutturulması mümkün olur.
 • Sıcaklıkla en iyi baş edebilen baskı tekniği UV baskıdır. Endirekt güneş ışığına karşı bile mükemmel şekilde kalıcılık sağlar.
 • Her zeminde kısa süre içerisinde kuruma sağlar.
 • Esneklik açısından oldukça başarılıdır.
 • Teknolojiyi en fazla destekleyen baskı türüdür.

Bunlara ek olarak UV Baskı herhangi bir şekilde çevrede kirliliğe neden olmaz. İnsan sağlığını tehlikeye atacak herhangi bir ürün içeriğine sahip değildir. Bu nedenle de güven verir. Sonuçları kesindir ve baskıda kullanılacak çeşit konusunda herhangi bir sınırlama mevcut değildir. Yani UV baskı tekniğinde aklınıza gelecek her türlü görselin baskısını yaptırabilirsiniz. UV Baskısı için belirli bir adet sınırlaması da yoktur. Dilediğiniz sayıda bastırabileceğiniz gibi, sadece 1 adet UV baskısı da talep edebilirsiniz. Eğer çok fazla sayıda baskıya ihtiyacınız varsa bu durumda standart basım kalitesini tercih ederek serigrafik baskı maliyet avantajına da sahip olabilirsiniz.

Dijital UV Baskının Kullanım Alanları

UV baskı birçok farklı alanda kullanıma uygundur. Düzgün ve kaygan zeminlerin dışında bu baskı türü daha çok zorlu alanlarda kullanım için tercih edilir. Dijital UV baskı türünün kullanılabildiği alanlar şöyledir;

 • Cam
 • Metal
 • Ahşap
 • Kumaş
 • Pleksi
 • Foreks
 • Deri
 • PVC
 • Fayans
 • Kanvas
 • Seramik

UV baskılar fotoğraf kalitesindedir. 1 saniyeden daha az bir zamanda kuruması ile beğeni kazanır. Suya karşı dayanıklı olan baskı türü bu anlamda her türlü zeminde kullanılabilir.

Solvent bazlı dijital baskı makinelerinde genelde renk solması için verilen süre 2 senedir. Ancak UV baskı t üründe verilen bu süre 4 yıla kadar çıkabilir. Renkler daha net ve açık bir şekilde ortaya çıkar. Bu açıdan da reklamda üst düzey başarı ve dikkat çekicilik sağlar. UV baskı tekniği uygulanırken özel yazılım ve programlar tercih edilir. UV baskıya ihtiyacınız olduğunda çalışmalarımızı gözden geçirerek kendiniz için en doğru kararı Pegasus baskı hizmetleri ile verebilirsiniz.

UV Baskı Metrekare Fiyatı Ne Kadar?

UV baskılar küçük alanlar olduğu kadar büyük alanlarda da uygulamaya oldukça müsaittir. Uygulandığı alanlarda kusursuz bir görünüm yaratır. Maksimum 320 cm’ye kadar tek kalıp üzerinden UV baskısı yapmak mümkündür. Daha büyük ve geniş alan ölçülerinde detaylı görüşme yapmak ve en doğru sonuçlara ulaşmak mümkün olur. UV baskı metrekare fiyatı ne kadar sorusuna yanıt arıyorsanız kısa yoldan profesyonel çözümlere ulaşmak için baskı uzmanlarımız ile iletişime geçmeniz yeterlidir. 1.000 m2 üzerinde uygulama alanına UV baskı yapmak istediğinizde daha özel fiyatlardan faydalanacağınızı unutmayınız.

UV Baskı Fiyatları Ne Kadar?

UV baskı, kaliteli ve uzun ömürlü bir baskı tekniğine ihtiyacınız olduğu durumlarda yardımınıza koşar. 5cm kalınlığa kadar birçok malzeme üzerinde direk baskı imkânı sunar. UV baskı fiyatları hakkında bilgi edinebilmek için projeye dair birçok farklı bilgiye ihtiyaç vardır. Baskının yapılacağı yer, baskı alanının metrajı, baskı için kullanılacak malzeme cinsi, CMYK beyaz ya da sade CMYK kullanımı gibi konularda detaylı bilgilerin olması halinde UV baskı fiyatları da netlik kazanır. Başarılı bir reklam projesine sahip olmak istiyorsanız projenizi bize göndererek detayları paylaşabilir ve UV baskı teknikleri hakkında daha net fiyat bilgisine sahip olabilirsiniz.

Alanya Pegasus reklam olarak Bu zaman kadar küçük veya büyük Referanslarımızı incelemek isterseniz buraya bırakıyoruz.

Her hangi bir değerlendirme yapılmamış

İlk değerlendirmeyi yapın “UV baskı”

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.