Hizmet Açıklaması

Koçanlı ve koçansız olarak basılabilen bilet, firmalarda kullanılan kurumsal kimlik ürünleri ar asında yer alır. Biletlerin basımı için kanunda belirlenmiş şekil ve özellikler bulunmaktadır. Bu nedenle baskı işleminin kanun usullerine göre gerçekleştirilmesi gerekir. Müşterilerin talebine göre özel tasarımlı biletler yapılabileceği gibi, standart tasarımlarda da bu ürünlerin basılması mümkündür.

Biletler genelde etkinlikler için tercih edilen baskı ürünleridir. Bilet satın alanlar genelde bu biletleri bir anı niteliğinde uzun yıllar boyunca saklamayı tercih eder. Firmalarda kurumsallık açısından olukça önemli olan biletler, firmaların bilgilerini taşır ve dağıtım sırasında kilometrelerce uzaklara kadar gidebilir.

Biletler Hakkında

Biletler baskı aşamasında bir asıl bir kopya olacak şekilde tasarlanır. Bu sayede asıl bilet koparılarak sahibine verildiğinde, kopya olan nüsha koçan üzerinde kalır. Koçanda kalan kopyalar, biletlerin kimlere verildiğine dair önemli bilgiler taşır. Gerektiğinde geriye dönük olarak yapılacak takip ve incelemelerde kullanılır. Matbaada seri üretim olarak hazırlanan biletler, baskı işlemi sonrasında Pegasus reklam güvencesi ile adreslere teslim edilir.

Bilet basımı müşterilerin tercihine göre koçanlı veya koçansız şekilde gerçekleşir. Standart koşullarda her bilet için belirlenmiş bir adet sayısı bulunur. Ancak ihtiyaç halinde bu sayının artırılması veya azaltılması mümkün olur. Kullanıcılar eğer sipariş verdikleri biletler bitmiş ise, ilave olarak bilet bastırabilir. Koçanlı olarak tercih edilecek olan biletlerde dip koçanlı olan biletler zımbalı olarak üretilir. Kendinden kopmalı olarak üretilecek olan biletlerde ise ciltli baskı özelliği geçerlidir.

Bilet Nasıl Basılır?

Biletlerin baskı işlemi diğer matbaa ürünlerinden farklıdır. Tasarım aşaması gerçekleştikten sonra maliyeden gerekli basım için onay ve izinlerin alınması gerekir. İzinlerin alınmasının ardından şu adımlar ile bilet baskı siparişlerini vermeniz mümkün olur.

Bilet içeriğinin tasarlanması gerekir. Bu aşamada kendinize ait tasarımlarınız mevcutsa bunları online olarak bize gönderebilir ve süreci hızlandırabilirsiniz.

 • Biletin ölçü ve ebatları netleştirilir.
 • İçerik ile ilgili son kontroller yapılır.
 • Baskı malzemeleri ve baskı seçenekleri ayarlanır.
 • Biletin kaç yaprak ve kaç cilt basılması gerektiğine karar verilir.
 • Sipariş onaylanır ve baskıya geçilir.
 • Dijital ortamda bilet baskı işlemleri tamamlanır.
 • Son baskı çalışmaları yapıldıktan sonra baskılar teslimat için hazırlanır ve adrese teslim edilir.

Bilet bastırmak için online tasarım sistemlerimizi kullanabilirsiniz. Sayfa üzerinde bulunan kolay yönlendirmeler ile online ortamda tasarımlarınızı hazırlayabilir ve onaylayarak bize gönderebilirsiniz. Bu aşamada eğer profesyonel destek almak isterseniz bizimle iletişime geçerek güven veren kaliteli hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bilet Tasarlarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bilet tasarımında dikkat etmeniz gerekenler, bilet kullanımında üst düzey fayda sağlamanız açısından önemlidir. Bilet tasarlarken dikkat etmeniz gereken temel konular şöyledir;

 • Bilet tasarımı esnasında firma logosunun bulunmasına ve okunur olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Firmanın sektörel çalışmalarına uygun renk tonlarında bilet tasarımı yapmalısınız.
 • Firma içerisinde kişiselleştirilmiş olarak kampanya içerikli kullanılacak biletler hazırlamak, firma prestijini artıracaktır. Bu yönde çalışmalarınızı sürdürmelisiniz.
 • Organizasyon bilgilerine de bilet içerisinde yer vermeniz önemlidir.
 • Organizasyonun gerçekleşeceği yer ve zaman bilgilerinin bilet üzerinde okunur bir şekilde yer almasına dikkat etmelisiniz.

Bilet Baskı Fiyatları

Biletler, indirim kuponu olarak da kullanılabilir özelliklere sahiptir. Bu doğrultuda firmalarda marka bilinirliğini artırmaya yönelik önemli unsurlar arasında kabul edilir. Firmanın kilit Pazar öğesi olarak kabul edilen biletler, yeterli derecede reklam unsuru içermezse, istenilen şekilde başarı getirmeyebilir. Bu nedenle mutlaka bilet basımında başarılı basım şirketleri ile çalışılması gerekir. İhtiyacınız olacak bilet baskı hizmetinde bizimle ortak çalışma yürüterek markanızı daha ileri noktalara taşıyabilirsiniz.

Bilet baskılarının kullanılacağı kesime hitap edecek özelliklere sahip olması önemlidir. Müşterilerin ilgisini çekmeli ve gözüne uygun olmalıdır. Akılda kalıcılığı ve farkındalığı yüksek olan biletler uzun yıllar boyunca marka tanıtımını başarılı bir şekilde yapmayı sağlar. Bilet fiyatları hakkında net bilgi almak ve hizmetlerimizi yakından incelemek için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olur.

Sinema, sosyal sorumluluk projeleri, tiyatro ve diğer sanatsal faaliyetler için kullanılacak olan biletler insanların amaçlarını kamuoyuna duyurabilmelerini sağlar. Bu nedenle mükemmel veya mükemmele yakın özellikler içermelidir. Üzerinde herhangi bir ereksiz bilgi yer almamalı ve bilet tamamı ile amaca yönelik olarak tasarlanmalıdır. Müşteri memnuniyetini garanti eden bir firma ile çalışmak ve tam anlamı ile ihtiyacınız olacak bir bilet tasarımı ve baskı hizmeti almak için bize ulaşabilirsiniz.

bilet ve Daha fazla Yaptığımız işlerle ilgili referanslarımızı incelemek isterseniz buraya bırakıyoruz.

Her hangi bir değerlendirme yapılmamış

İlk değerlendirmeyi yapın “Bilet”

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.