Ara

Reklamcılık hakkında bilmeniz gereken her şey

Reklamcılık hakkında bilmeniz gereken her şey

Gelişen ve değişen teknolojiyle birlikte iş ve reklam dünyası da yeni bir çağa adım attı. Peki reklamcılık hakkında neler biliyoruz? Artık yapılan işin ve üretilen ürünün kalitesi kadar ürünün tüketici kitleye tanıtılması da önem kazandı. Her ne kadar artık “Reklam” denildiğinde akıllara televizyon ve İnternet mecrasında karşımıza çıkanlar gelse de evden işe, hastaneye, okula, spora, parka giderken yani kısacası adım başı bir reklam ürünüyle karşı karşıya gelmekteyiz.

Popüler alternatiflerine göre çok daha ucuz ve oldukça fazla kitlelere de hitap etme imkanı olan Tabela, Kutu Harf, Araç Giydirme, Afiş, Poster, El ilanı, Kartvizit, Broşür gibi reklam ürünleri bulunduğu sokağı ya da dağıtıldığı alanı kullanan herkese bir tanıtıcı reklam niteliğindedir. Değişen ve gelişen zamana meydan okuyan, ufak tefek değişikliklere uğrasa da hala varlığını ve etkisini sürdüren bu reklam ürünleri günümüzde de bolca rağbet görmektedir. Peki bütçe dostu olurken sizi ve isminizi geniş kitlelere yayma gücü olan reklam ürünlerinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Tabela ve pano işlerinde nelere dikkat etmeliyiz

İşimize ve bütçemize göre farklı ne gibi alternatifler mevcut? Bu ve benzeri tüm sorularınıza yazımızla birlikte Pegasus Reklam ailesi olarak Antalya ve Alanya genelinde yılları aşkın süredir devam eden reklamcılık tecrübemiz ışığında yanıtlar vermeye çalışacağız.

Reklam çeşitleri nelerdir?

reklamcılık hakkında
Reklamcılık hakkında bilmeniz gereken her şey 2

Reklam denildiğinde akıllara televizyon, internet gibi popüler ve pahalı işler gelse de birçok reklam ürünü ve çeşidi vardır. Konu isminizi ve işinizi tüketici kitlenize duyurmaya geldiğinde dükkân, bina, iş yeri gibi yapıların cephesine yerleştirilen tabelalardan tutun kartvizit gibi cüzdanlarda her an taşınan ve ihtiyaç anında ele alınan ürünlere kadar seçenekler saymakla bitmez. İşte sizlere yılları aşkın süredir bizlerin de hizmet verdiği birçok reklam seçeneğinden birkaç tanesi:

Reklam verirken nelere dikkat edilmeli?

Reklam işleri bin liradan binlerce liralara kadar maliyet tutabilen ve aslında kolay gözükse de oldukça zor bir iştir. Bu noktada yapılması gereken en önemli şey öncelikli olarak işe güvenilir ve uzman ekiplerle başlamaktır. 1 lira da olsa binlerce lira da olsa boşa harcanan paranız ve boşa geçen zamanınız değerlidir. Bu nedenle işe temelleri sağlam atarak başlamak size uzun vadede zamandan ve paradan kar ettirecektir. Reklam hizmetinin belirlenmesi, istek ve ihtiyaçların tespiti, reklam uygulama alanı, kitle gibi değişkenler kabaca sayabileceğimiz birkaç noktadır. Bu noktada daha fazla bilgi sahibi olmak için sitemizdeki “REKLAM VERİLİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN 5 MADDE” adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Reklam maliyetleri nedir?

Yazımızın önceki kısımlarında da bahsettiğimiz gibi reklamcılıkta bin liradan binlerce liraya dayanan bir bütçe söz konusudur. Bu noktada bizce maliyeti belirleyen sizin istek ve ihtiyaçlarınızdır. Hangi reklam uygulamasını uygulayacağınıza göre fiyat skalanız da aşağı yukarı belli olacaktır. Bütçeniz ve ihtiyaçlarınıza yönelik sizleri ve işinizi yansıtan şık, dikkat çekici ve akılda kalıcı olan alternatifle yola devam etmek vereceğiniz paranın ilerleyen dönemde misliyle karşılığını almanız anlamına gelir.

Aklınızda reklam konusunda başka bir soru kaldı ise lütfen bizim ile iletişime geçiniz.

Önerilen Bloglar
Cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.Required fields are marked *